LT  EN 
 
Pradžia Įdomu Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl akademinį nesąžiningumą skatinančios veiklos
Naujienos
Straipsniai
Paslaugos
Nauda
Patarimai
Projektai
Užsakyti
Nuorodos
Įdomu
D.U.K.
Parama
Žalias My Tutor
Nori tapti mūsų komandos nariu?
 
Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl akademinį nesąžiningumą skatinančios veiklos
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl akademinę etiką pažeidžiančios komercinės veiklos. Generalinės prokuratūros prašoma įvertinti, ar viešoje erdvėje siūlomos diplominių darbų pirkimo paslaugos nepažeidžia visuomenės intereso ir teisės aktų, bei imtis atitinkamų veiksmų.
 
„Negalime toleruoti reiškinio, kai viešai siūloma paslauga – padėti klastoti studijų ir mokslo darbus, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Manome, kad tai ne tik prasilenkia su akademine etika. Nesąžiningai įgytas, tikrosios kvalifikacijos neatitinkantis išsilavinimas gali kelti pavojų visuomenei ir valstybei“.

Ministras pabrėžia būtinybę laikytis Mokslo ir studijų įstatyme nustatytų principų, kurie įtvirtina akademinę etiką, mokslinių tyrimų rezultatų viešumą, užtikrina intelektinės nuosavybės teises ir sąžiningą aukštųjų mokyklų ir studentų konkurenciją.

Reaguodama į viešumoje iškilusius akademinio nesąžiningumo atvejus, Švietimo ir mokslo ministerija jau anksčiau yra kreipusis į aukštąsias mokyklas dėl nepakantumo diplominių darbų klastojimui. Itin svarbia užkarda nesąžiningumui turi tapti pačių aukštųjų mokyklų nepakantumas ir nesitaikstymas su akademinėmis apgavystėmis.

Švietimo ir mokslo ministerija yra parengusi aukštųjų mokyklų išorinio vertinimo tvarką, pagal kurią bus sprendžiama dėl aukštųjų mokyklų akreditacijos. Aukštųjų mokyklų veikla bus vertinama ir pagal tai, ar aukštoji mokykla imasi priemonių kovoti su akademiniu nesąžiningumu, kiek dėmesio skiria galimo klastojimo atvejų aiškinimuisi bei studentų studijų rezultatų patikrinimui.

2010-11-23
LR ŠMM Komunikacijos skyrius
www.smm.lt