LT  EN 
 
Pradžia Straipsniai LSAS: dėl geresnių įvertinimų – nauji sukčiavimo metodai
Naujienos
Straipsniai
Paslaugos
Nauda
Patarimai
Projektai
Užsakyti
Nuorodos
Įdomu
D.U.K.
Parama
Žalias My Tutor
Nori tapti mūsų komandos nariu?
 
LSAS: dėl geresnių įvertinimų – nauji sukčiavimo metodai

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) pastebi, kad šiuo metu aukštosiose mokyklose vykstanti studentų egzaminų sesija išskirtinė studentų, informuojančių apie akademinio nesąžiningumo atvejus, gausa bei naujais sukčiavimo metodais, siekiant gauti geresnius įvertinimus. LSAS kreipėsi į aukštąsias mokyklas prašydama imtis priemonių prieš šios sesijos metu itin populiariu tapusį egzaminų laikymą už kitus asmenis. Pastebima, kad gabių studentų, galinčių suteikti egzamino laikymo paslaugas, nesibaiminama ieškoti net ir oficialiose aukštųjų mokyklų interneto svetainėse.

 

Nors daugumoje aukštųjų mokyklų studentai yra informuojami, jog egzaminus leidžiama laikyti tik pateikus studento tapatybę patvirtinančius dokumentus, LSAS prašo aukštąsias mokyklas imtis visų būtinų priemonių tam, kad atsiskaitymų ir egzaminų vykdymas nesudarytų galimybių sukčiauti. 

 

„Mus itin neramina tai, kad būdas, kuomet laikyti egzaminą siunčiamas kitas asmuo, šiemet tapo toks populiarus – tai nebūtų įmanoma, jei visose aukštosiose mokyklose į akademinę etiką ir studijų kokybę būtų žiūrima griežtai. Jeigu semestro metu studijos vyktų tinkamai, būtų užkirstas kelias ir daugybei kitų sukčiavimo būdų – dėstytojai turėtų matyti studento darbą ir pažangą semestro metu, tada tokie atvejai, kaip pateikiamas nurašytas rašto darbas, ar egzaminą laiko kitas asmuo, net neturėtų būti įmanomi." - teigia LSAS prezidentas Arūnas Mark.

 

LSAS atkreipia dėmesį, jog nemažėja ir studentų, besiskundžiančių dėl korupcijos atvejų, kai pavieniams studentams ar grupėms nurodoma kokiomis sąlygomis egzaminas gali būti išlaikytas - nuo prašymų pirkti dėstytojų išleistas knygas ar nurodytus konkrečius daiktus iki reikalavimų sumokėti pinigines sumas.

 
„Pastebime teigiamus pokyčius korupcijos problemos aukštosiose mokyklose sprendime – studentai rečiau tokius atvejus toleruoja, dažniau apie juos informuoja, kreipiasi patarimo. Tačiau, kadangi pranešėjo apie korupcijos atvejį apsaugos Lietuvoje vis dar nėra, įkalbėti studentus kreiptis į teisėsaugos institucijas pavyksta gana retai – bijoma dėstytojų ar administracijos spaudimo.“ – teigia A. Mark.
 
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga prašo akademinės bendruomenės nelikti abejingais bei pastebėjus nesąžiningumo atvejus aukštojoje mokykloje, apie tai pranešti savo mokymosi institucijoje veikiančiai akademinės etikos komisijai, studentų atstovybei arba Lietuvos studentų atstovybių sąjungai.
 
 

2011 01 18
www.delfi.lt