LT  EN 
 
Pradžia Projektai "A CreACTive Approach for a Better Life" (dalyvių įspūdžiai)
Naujienos
Straipsniai
Paslaugos
Nauda
Patarimai
Projektai
Užsakyti
Nuorodos
Įdomu
D.U.K.
Parama
Žalias My Tutor
Nori tapti mūsų komandos nariu?
 
"A CreACTive Approach for a Better Life" (dalyvių įspūdžiai)
Džiaugiamės sulaukę daug gerų atgarsių ir Jūsų susidomėjimo mūsų tarptautiniais socialinio verslumo jaunimo mokymais "A CreACTive Approach for a Better Life" kurie vyko Moldovoje, 2012 m. spalio 15-22 d. Šiuose mokymuose dalyvavo ir Lietuvą bei My Tutor atstovavo 3 labai motyvuoti ir kūrybingi dalyviai iš Lietuvos - Lukas, Ieva ir Vaida.
 
Kviečiame Jus iš arčiau susipažinti su pačių dalyvių įspūdžiais apie socialinio verslumo mokymus iš praktinės pusės. Pirmojo straipsnio autorė: Vaida Dieninytė
 
2012 m. spalio 15-22 d. Moldovos mažame miestelyje Cosnita vyko tarptautiniai mokymai “A CreACTive Approach For a Better World”. Šių mokymų pagrindinė tema buvo socialiai atsakingo verslo koncepcija: kaip jauni žmonės galėtų spręsti įvairias socialines problemas kurdami savo verslą.
 
Savaitės trukmės intensyviuose tarptautiniuose mokymuose dalyvavo jauni žmonės iš Europos Sąjungos bei kaimyninių šalių: Lenkijos, Ispanijos, Italijos, Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Turkijos, Armėnijos, Moldovos. Nors šalių kultūros iš pirmo žvilgsnio pasirodė labai skirtingos, tačiau jau po pirmųjų komandos formavimo užduočių supratau, kad esu bendraminčių būryje. Tai džiugino ir įkvėpė bendram darbui grupėse.
 
Tarptautinių mokymų metu neformalaus ugdymo metodais palietėme daugybę įdomių temų: viešasis kalbėjimas, verslo kontaktų užmezgimas, verslo plano rašymas, lyderystė, marketingas, naujovės ir kūrybiškumas, lėšų pritraukimas, komandos formavimas, motyvacija, socialinė atsakomybė, bendruomenės interesai, naudos gavėjai ir kt.
 
Viskas prasidėjo nuo gyvenimo vertybių, svajonių įsivardinimo ir palengva buvo prieita prie originalių socialiai atsakingo verslo idėjų. Tačiau didžiausias mokymų vadovų pateiktas iššūkis dalyviams – per pusdienį sukurti, pagrįsti realiai funkcionuoti galinčio socialinio verslo idėją bei pristatyti ją potencialiems investuotojams.
 
Šių mokymų metu ne tik įgijau daug vertingų žinių, nuostabių kontaktų, bet ir supratau, kiek daug potencialo kiekvienas iš mūsų turime savyje. Kartais tik pritrūksta drąsos pradėti veikti, įgyvendinti savo svajones Čia ir Dabar.
 
Ačiū nuostabiausiai MyTutor komandai už galimybę dalyvauti šiuose mokymuose!
 
 
Antrojo straipsnio autorius: Lukas Juodelis
 
Spalio 15-22 dienomis daugiau nei 30 žmonių komanda, kurios nariai atvyko iš Lietuvos, Moldovos, Armėnijos, Lenkijos, Baltarusijos, Italijos, Ukrainos, Gruzijos, Turkijos ir Ispanijos, Moldovos Košnicos miestelyje dalyvavo tarptautiniuose mokymuose verslumo tematika “A CreACTive Approach for a Better World“. Lietuvos komanda buvo gausiausia, nes kartu su trimis mokymų dalyviais Ieva, Vaida ir šio straipsnelio autoriumi vyko ir šauni „My Tutor“ organizatorių pora – Indrė ir Viktoras. Man tokie neformalūs mokymai buvo antrieji: prieš penkerius metus esu dalyvavęs UNESCO seminarų cikle, skirtame skatinti ir ugdyti toleranciją.
 
Pagrindinė mokymų užduotis buvo tarptautinėse grupėse sukurti verslo planą, kai dalis gauto pelno yra panaudojama įvairioms socialinėms iniciatyvoms. Tam, kad pasiektume šį tikslą, turėjo išklausyti nemažai teorinių paskaitų, kurias vedė kvalifikuoti treneriai Catalina ir Radu. Teorinės paskaitos apėmė platų temų spektrą: sužinojome nemažai iki tol negirdėtų verslo teorijų, išmokome įvertinti ne tik stipriąsias, bet ir silpnąsias verslo plano vietas, gavome daug patarimų kaip patobulinti savo viešojo kalbėjimo įgūdžius, kurie yra itin svarbūs pristatant savo idėją tiek investuotojams, tiek ir galimiems klientams. Kuriant sėkmingą verslo planą, didelis dėmesys turi būti skiriamas vizijai. Nei vienoje verslo planavimo stadijoje negalima pamiršti ko mes siekiame, ką norime pagerinti visuomenėje. Vizija yra pamatas, kuris niekada neturėtų būti keičiamas, nes priešingu atveju, blaškantis tarp skirtingų verslo vizijų, greičiausiai nepavyks sukurti sėkmingo produkto ar paslaugos.
 
Po mokymų laisvą laiką leidome bendraudami su iš kitų šalių atvykusiais tokiais pat smalsiais žmonėmis kaip ir mes. Buvo įdomu sužinoti apie įvairias organizacijas, kurioms jie atstovauja, pažinti savitus skirtingų tautų papročius, pasimokyti paprastesnių turkiškų, gruziškų frazių. Daug minčių, kurias vėliau panaudojome kurdami verslo planus, sukėlė dažni pasivaikščiojimai Moldovos kaimelyje. Matėme, kokių problemų turi vietiniai žmonės ir diskutuodavome, kaip būtų galima panaudoti verslumo žinias šioms problemoms spręsti.
 

Savaitės pabaigoje pristatėme 8 verslo projektus: dalyviai norėjo pagerinti vaikų švietimą Moldovoje, švarinti aplinką, iš surinktų šiukšlių kurdami meno kūrinius, mažinti nedarbo lygį, kelti darbuotojų kvalifikaciją, rengdami mokymus ir pan. Po projektų prezentacijų turėjome galimybę nuvykti į Moldovos sostinę Kišiniovą, aplankyti senovinę Orheiul Vechi šventyklą. Buvo smagu atsipalaiduoti po intensyvaus darbo su projektais.

 

Mokymuose įgytos žinios neabejotinai pravers siekiant įgyvendinti idėjas, kurių kiekvienas turime ne vieną. Grįžę į savo šalis, dalyviai galės panaudoti verslo planavimo įgūdžius atstovaujamose organizacijose. Neįkainojama yra ir bendravimo tarptautinėse komandose patirtis. Turėjome puikią galimybę patobulinti savo užsienio kalbų įgūdžius, išmokti dirbti situacijose, kai reikia suspėti padaryti darbą per itin trumpą laiko tarpą.

 

Noriu padėkoti „My Tutor” komandai – Indrei ir Viktorui – už suteiktą progą dalyvauti A CreACTive Approach for a Better World“ projekte. Taip pat dėkoju kolegėms Ievai ir Vaidai, su kuriomis šauniai pristatėme savo šalį, išmokėme kitus lietuviškų frazių ir pavaišinome mūsų šalyje pagamintu medumi ir duona.

 

 Šis projektas buvo finansuotas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.